دسته بندی

 • خیلی چیزها درباره کتاب و کتابخوانی

  مدیر سایت3 ماه قبل

  توانایی خواندن یکی از مهمترین مهارت‌های اساسی دنیای امروز است و مطالعه برای داشتن ارتباط با جامعه امروز ضروری است.

 • زندگی با شخصیت های کتاب

  مدیر سایت3 ماه قبل

  اولین و مهم‌ترین کاری که خوب است برای تبدیل کتابخوانی به یک عادت انجام دهید، پیدا کردن حیطه‌هایی است که به آن‌ها علاقه دارید؛ حتی اگر آن حیطه به نظر بقیه چندان جالب نیست. برای مثال خیلی‌ها ممکن است نسبت به دانلود کتاب داستان و بهترین رمان های عاشقانه ایرانی و خارجی یا خرید کتاب‌های چاپی این حیطه واکنش نشان دهند و بگویند که موضوعات عاشقانه به اندازه کافی روشنفکرانه نیستند؛ اما بگذارید یک نکته اساسی را به شما بگوییم؛ خواندن هر کتابی در هر موضوعی به مراتب بهتر از نخواندن آن است

 • گزارش ایبنا از دیدار محمود دولت‌آبادی با دانشجویان دانشگاه شیراز

  مدیر سایت3 ماه قبل

  محمود دولت‌آبادی در دانشگاه درس نخواند، اما دانشکده ادبیات را فتح کرد، داستان‌ها و رمان‌ها و نمایشنامه‌هایش بدل به خاطرات زنده ساکنان سده متأخر ایران‌زمین شدند و برای آیندگان به یادگار ماند.

 • آنهایی کتاب قرض می‌گیرند، بیشتر کتاب می‌‌خرند

  مدیر سایت3 ماه قبل

  به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از پابلیشینگ پرسپکتیو، نتایج مطالعات جدید از سوی موسسه بوکنت کانادا نشان می‌دهد بیشتر کسانی که در این کشور از کتابفروشی‌ها کتاب می‌خرند، تقریباً همان‌هایی هستند که از کتابخانه‌ها استفاده می‌کنند. بوکنت می‌گوید آمارها حاکی از این است که کاربران کتابخانه نسبت به دیگران بیشتر کتاب می‌‌خرند.

 • توزیع غیرقابل کنترل کتاب قاچاق در ایران

  مدیر سایت3 ماه قبل

  وقتی از قاچاق کتاب صحبت می کنیم، بعید نیست ذهن ها به سمت چاپ زیر زمینی کتاب های ممنوعه یا کتاب هایی برود که در کشورهایی نظیر افغانستان و تاجیکستان چاپ شده و به ایران می رسد. اما قاچاق کتاب به معنای چاپ غیرقانونی آثار پرفروش ناشران داخلی، در سال های اخیر به مهم ترین درد بی درمان صنعت نشر ایران بدل شده است. مصداق بارز دزدی در روز روشن! سید عباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی یکی از دلایل قاچاق را پدید آمدن فضای مجازی و امکان دانلود رایگان اعلام کرده و تایید می کند که قاچاق کتاب در حد غیرقابل تصوری افزایش یافته است.

... بیشتر