دسته بندی

 • توزیع غیرقابل کنترل کتاب قاچاق در ایران

  مدیر سایتیک ماه قبل

  وقتی از قاچاق کتاب صحبت می کنیم، بعید نیست ذهن ها به سمت چاپ زیر زمینی کتاب های ممنوعه یا کتاب هایی برود که در کشورهایی نظیر افغانستان و تاجیکستان چاپ شده و به ایران می رسد. اما قاچاق کتاب به معنای چاپ غیرقانونی آثار پرفروش ناشران داخلی، در سال های اخیر به مهم ترین درد بی درمان صنعت نشر ایران بدل شده است. مصداق بارز دزدی در روز روشن! سید عباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی یکی از دلایل قاچاق را پدید آمدن فضای مجازی و امکان دانلود رایگان اعلام کرده و تایید می کند که قاچاق کتاب در حد غیرقابل تصوری افزایش یافته است.

 • آنهایی کتاب قرض می‌گیرند، بیشتر کتاب می‌‌خرند

  مدیر سایتیک ماه قبل

  به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از پابلیشینگ پرسپکتیو، نتایج مطالعات جدید از سوی موسسه بوکنت کانادا نشان می‌دهد بیشتر کسانی که در این کشور از کتابفروشی‌ها کتاب می‌خرند، تقریباً همان‌هایی هستند که از کتابخانه‌ها استفاده می‌کنند.

 • گزارش ایبنا از دیدار محمود دولت‌آبادی با دانشجویان دانشگاه شیراز

  مدیر سایت2 ماه قبل

  محمود دولت آبادی نویسنده پیشکسوت گفت: نویسنده پژواک عمیق جامعه است/ محبوب‌ترین کاراکترم را هنوز خلق نکرده‌ام من در پیشگاه آقای شاملو آموزنده بودم و او آموزگار نویسنده صدای عمیق جامعه است و مهم‌ترین موضوع برای من به‌عنوان یک نویسنده، مسئله من و مملکتم بوده است.

 • زندگی با شخصیت های کتاب

  مدیر سایت6 ماه قبل

  هر کدام از این زندگی‌ها تجارب زیادی به فرد می‌دهند؛ برای همین کتابخوانی می‌تواند باعث رشد فردی و اجتماعی شود.

 • خیلی چیزها درباره کتاب و کتابخوانی

  مدیر سایت7 ماه قبل

  توانایی خواندن یکی از مهمترین مهارت‌های اساسی دنیای امروز است و مطالعه برای داشتن ارتباط با جامعه امروز ضروری است.

... بیشتر